Františku, děkujeme! Sociální demokraté na Vysočině se loučí s Františkem Kučerou

• Páteční den zahalila zpráva o úmrtí bývalého starosty Pelhřimova, sociálního demokrata z Vysočiny a v neposlední řadě uznávaného lesáka Františka Kučery.
  • Jde o velkou ztrátu pro všechny.

Ve věku 67 let v pátek náhle zemřel sociální demokrat Ing. František Kučera. Bývalý starosta Pelhřimova, zastupitel města Pelhřimov a naposledy působící jako ředitel Městských lesů v Pelhřimově. Coby vystudovaný lesák na Mendelově univerzitě v Brně se tu cítil jako ryba ve vodě. K tomu František Kučera patřil k výrazným tvářím sociální demokracie na Vysočině. „Na Františka, který mi bude nesmírně chybět, budu vzpomínat jako na člověk schopného, čestného, který drží slovo. Zmínit je třeba také jeho profesní kvality, kdy se řadil mezi uznávané odborníky na lesnictví,“ poznamenal krajský předseda ČSSD na Vysočině Petr Krčál.